RIELA Polska Sp. z o.o.

RIELA Polska Sp. z o.o.

RIELA Polska Sp. z o.o.

Firma RIELA została założona w 1972 przez biznesmena Karla-Heinza Knoop. Od samego początku znalazła swoje miejsce w gronie wyróżniających się firm z dziedziny obróbki i magazynowania zboża. W 1983 r. przejęto przedsiębiorstwo "Fanal" oraz stworzono własną produkcję. Trzy lata później Riela przejęła produkcję obiegowych suszarni przewoźnych firmy "Fritzen" a w kwietniu 2002 przejęła całkowity zakres agrarny firmy "Rietberg". W ostyatnim czasie zakupiono i zainstalowano dwa najnowocześniejsze laserowe urządzenia wykrawające firmy TRUMPF do obróbki blach ocynkowanych, aluminiowych i innych materiałów nierdzewnych.

W 2000 roku została założona spółka RIELA ® Polska, w której zarządzie zasiedli Pan Karl-Heinz Knoop oraz Pan Krzysztof Brzozowski. W skład RIELA ® Polska wchodzą: hala magazynowo-montażowa wraz z biurami w Kartoszynie, gdzie mieści się główna siedziba, oraz dwie hale produkcyjne w Czymanowie, gdzie wykonywane są elementy silosów z blachy falistej oraz podzespoły do urządzeń. Oprócz głównej siedziby istnieje również filia we Wrocławiu, która odpowiedzialna jest za kontakty handlowe w południowej cześci Polski. Spółka na dzień dzisiejszy zatrudnia około 200 pracowników.

RIELA ® Polska zajmuje się także sprzedażą w Krajach Bałtyckich i Obwodzie Kaliningradzkim.
Obecnie Polska jest naszym najważniejszym rynkiem.

By odzwierciedlić uznane na całym świecie wyrażenie „Made in Germany” opieramy się na nowoczesnych technologiach projektowania konstrukcji 3D-CAD. Aby sprostać globalnym wymaganiom rynku dokonaliśmy znacznych inwestycji w zakresie automatyzacji linii produkcyjnej. Najnowocześniejsze technologie laserowe, skrawające i formujące zapewniają obróbkę metali na najwyższym poziomie oraz precyzję w każdym detalu.

Wszystkie nasze projekty wykonywane są na podstawie wytycznych przekazanych przez klientów. Planowanie elewatora następuje razem z inwestorem w miejscu jego powstania i wspólnie opracowywane są koncepcje rozwiązania.

Rozwijając możliwości eksportowe naszych urządzeń stworzono taki system konstrukcji zespołowej, który umożliwia stosunkowo niedrogi montaż końcowy na miejscu inwestycji. Obok Niemiec i Polski szczególnie rozwinęły się rynki państw wschodnioeuropejskich. Głównymi rynkami są Ukraina, Rosja i Rumunia. Tam też funkcjonują oddziały naszej firmy.


Dane kontaktowe

Województwo: Pomorskie
Adres: Przemysłowa 3
84-110 Krokowa
 
Telefon: +48 693 012 002
Adres e-mail: s.misiuk@riela.pl
Strona WWW: www.riela.pl